Vážení zákazníci, naše firma bude mít CELOZÁVODNÍ DOVOLENOU od 22.7.2024 do 4.8.2024. Vašim e-shopovým objednávkám přijatým od pátku 19.7.2024 se budeme opět věnovat od pondělí 5.8.2024. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné letní dny. Upravená otevírací doba od 22.7. - 4.8.2024. PROSTĚJOV OG Arkáda (TESCO): běžná otevírací doba Po-Ne, 9:00 - 20:00. PĚNČÍN: ZAVŘENO. KONICE: ZAVŘENO

SLUŽBYPOTISK TEXTILU - STROJOVÉ VYŠÍVÁNÍ - VÝROBA NAŽEHLOVACÍCH FOLIÍ

 

Sítotisk

Sítotisk, též „šablonový tisk“, je grafická technika. Sítotiskovou technologií lze potiskovat všechny běžné druhy materiálů, samozřejmostí je textil jakéhokoli složení (pro každý potiskovaný materiál jsou speciální barvy). Jednoznačnou výhodou sítotisku je jednoduchost a opakovatelnost aplikace s trvanlivostí potisku. Aplikace sítotiskové technologie přímo na textilní materiál je obecně nejtrvanlivější a nejkvalitnější volbou potisku. Vodou ředitelná barva se vpije do textilních vláken a po zaschnutí ji lze prát i žehlit přes motiv. Přidáním aditiva do barvy lze její odolnost ještě zvýšit. Plastizolová barva nanesená přímo na textil se při vysoké teplotě vysuší a zapeče. Barvu lze nanést na přenosový papír, opatřit ji vrstvou lepidla (práškového nebo tekutého), zasušit v termotunelu a termolisem přenést na textil. Mezi přímým sítotiskem a transferovou metodou není v kvalitě de facto žádný rozdíl. Tam, kde kvůli složitosti motivu, barevnosti, náročnosti soutisku, velikosti nebo tvaru předlohy, případně potiskovaného předmětu nestačí sítotisk, nastupuje tisk sublimační.

 

Strojové vyšívání

Strojové vyšívání je jednou z nejprestižnějších technologií užívanou pro aplikaci log a textů na textil. Výhodou vyšívání je především vysoká životnost, bezproblémová údržba a stálobarevnost výšivek. Vytváříme strojové výšivky na různé druhy materiálů z Vašich log či motivů. Zdobí nás vysoká kvalita a příjemná cena.


Plotter

Plotter - existují různé varianty plotterů, my používáme řezací plottery, kde místo pera je nástroj na řezání (reklamní folie na auta). S těmito plottery se setkáváme v běžném životě velice často. Slouží jako nažehlovací fólie, která se přenáší na oděv. Používá se zde dvojvrstvá fólie, kdy spodní vrstva je pevný nosný materiál, který není vyřezávacím nožem proříznut, a je na něj přilepena prořezávaná samolepící vrchní vrstva různých barev, můžeme ji vnímat jako obdobu samolepící tapety.